Důležité!

Hledat

Přihlášení uživatele

Kdo je online

Právě přítomno: 37 hostů a žádný člen

Kulturní akce

Společnost nabízí spolupráci též ostatním organizacím se zájmem o italskou kulturu a ráda přivítá na své půdě osobnosti italského kulturního života, jako tomu bylo v červnu 2007, kdy nás navštívila Paola Nobili z Boloňské univerzity, nebo v červnu 2008 při organizaci kulturní akce pořádané Městskou plzeňskou knihovnou, která v rámci programu představení evropských zemí zařadila též Itálii. Společnost zajistila hudební doprovod ve spolupráci s Plzeňskou konzervatoří a tři různorodé přednášky na literární témata, jakož i účast šéfredaktora italského deníku La Gazzetta dello Sport, Daniele Redaelliho. V červnu 2009 přivítala plzeňská pobočka Společnosti přátel Itálie Jana Kříže, který prožil řadu let v Toskánsku a prezentoval toskánskou Maremmu a svou povídkovou knížku věnovanou této oblasti.

Dvakrát ročně, vždy v prosinci a v červnu, pořádá Společnost pro své členy i ostatní zájemce Italský kulturní večer, který se koná vždy v jedné z plzeňských italských restaurací, aby účastníci mohli během programu ochutnávat italské speciality, pohovořit mezi sebou či seznámit se s Italy trvale žijícími na Plzeňsku.

V minulosti zazněly během večera lidové, populární či operní písně a árie, které přednesli buď studenti Plzeňské konzervatoře nebo Pedagogické fakulty Západočeské univerzity nebo členové místní italské komunity.

V programu večera se objevuje pozvánka do světa literatury a kinematografie, která chce motivovat členy k četbě italských originálů a seznámit s moderní filmovou produkcí. Někdy je zařazena ukázka vtipných překladů z italštiny, které studenti během roku vytvořili.

Ke slovu se může dostat každý, kdo by chtěl vyprávět o svých italských zážitcích nebo seznámit ostatní s nějakým italským fenoménem, v poslední době to byla například tematika značkových italských automobilů a motocyklů, Řím, San Marino, Sardinie, Milán, Aquileia, Umberto Eco nebo italská renesance a Leonardo da Vinci. V roce 2012-13 jsme se věnovali charakteristice italských ostrovů a přípravám na italskou svatbu.

 

Bella Italia

Zajímavosti

Recepty

  • Culingiones - ricetta

    CULINGIONES Ingredienti per 6 persone: Pasta: farina 00 g 200 - farina di grano duro g 200 - sale Ripieno e condimento: pecorino salato g 500 più un po' per condire - patate g 300 - cipolla - aglio...

    Číst dál...

  • Un piatto siciliano

    PASTA ALLA NORMA     ricetta originale – cucina SICILIANA: Dosi per: 4 persone    Tempo di preparazione: 20 minuti     Tempo di cottura: 40 minuti     Tempo totale: 60 minuti     La pasta alla Norma, di origine...

    Číst dál...